O mnie

Jestem niezależnym projektantem dostępności i inclusive design. Pomagam tworzyć rozwiązania przyjazne dla tak wielu ludzi jak to tylko możliwe.

Co robię

Pomagam dostrzec i zrozumieć użytkowników o różnych, czasem specyficznych, potrzebach i możliwościach. Podpowiadam jak wyjść im naprzeciw.

Planuję strategie wdrażania dostępności i inclusive design. Pokazuję jak dzielić zadania, jak przygotować zespół, jak planować wdrożenie dostępności i kolejność działań.

Wspieram rozwiązywanie problemów przy wdrażaniu dostępności. Czasem coś się zacina albo nie wiadomo od czego zacząć – pokazuję jak pójść dalej w takiej sytuacji.  

Badam dostępność serwisów, aplikacji, usług i produktów. Pomagam dobrze zrozumieć wyniki tych badań i wdrażać zmiany.

Moje doświadczenie

Od 2010 r. pomagałem ponad 600 podmiotom we wdrażaniu dostępności cyfrowej. Maczałem dostępnościowe palce w serwisach i aplikacjach największych instytucji publicznych, 3 z 5 największych banków w Polsce, kilku topowy telekomów, ale także niewielkich organizacji pozarządowych.

Uczę dostępności i inclusive design na Uniwersytecie SWPS. Jestem autorem jednego z pierwszych polskich podręczników poświęconych dostępności serwisów internetowych.

Występuję na konferencjach promując dostępność i podejście inclusive design. Prowadziłem wykłady i warsztaty m.in. na UX Poland, REHA for the Blind Poland, Batony Meetup, WUD Wrocław czy Kongres Praw Obywatelskich. Mogę wpaść także na Twoje wydarzenie 😉 .

Od 2018 roku badam jak wygląda i rozwija się polska branża dostępnościowa.

Moje pasje

Prowadzę warsztaty stolarskie, strugam łyżki, chodzę po lesie, myślę i czasem pykam fajkę. No chyba że akurat spędzam czas z moimi dziewczynami 🙂 .

Ja czyli Kuba Dębski, myślący, z fajką z zębach, na tle lasu.

Kontakt

Masz jakiekolwiek pytania? Napisz do mnie , albo zagadaj na LinkedIn.
Jak tylko będę potrafił na pewno pomogę.